Zeptejte se domů »

 • Pane, nechci se na nic zeptat, protože od člověka, který studoval VUML se stejně nic pořádného nedozvím. Nestačí jenom obrátit hubertus a tvářit se, že se nic nestalo. Je mi z vás zle

  Každý, kdo za komunistů chtěl dokončit vysokou školu, musel složit státnici z marxismu-leninismu. Večerní univerzita marxismu - leninismu, VUML byla přesně totéž. Je vám zle z každého předlistopadového vysokoškoláka?
  Nemám se za co stydět, jsem jen rád, že ta doba je pryč. Ani vteřinu jsem s komunisty nekoketoval. Je vám zle ze zástupného tématu.

 • Co je lepší,znárodňování,nebo tunelování?

  Znárodňování je vlastnost totality, tunelování je systémová chyba otevřených demokracií. Chyby lze odstraňovat, vlastnosti nikoliv.

 • Jelikož si myslím,.že nejste z těch,kterým se jak říkáte za komunismu( což tedy u nás nebyl nikdy)dařilo špatně a navíc při Vašem vzdělání by jste měl tak nějak alespoň trošku znát historii a sám by jste pochopil,že kdyby se tato situace opakovala dnes,že by amici dali rozkaz a vy by jste to beze zbytku splnili.Je to obdobná situace.Navíc pokud jste soudný člověk a ne jen politický kariérista by jste s tím štvaním měl vůči komunistům přestat,neboť pokud vím spousty bývalých komunistů z dob před sametem se nachází právě ve straně jejíž barvy dnes hájíte a je to strana právě největších korupčních skandálů.Proto musím s Vámi souhlasit,že komunisté v modrých barvách,které hájíte se skutečně za posledních 20 let nezměnili.Chci se optat.kde mnozí sehnali milionové částky na postavení svých sídel doma a možná i v cizině??Z poctivě vydělaných peněz to není,což sám víte a proč tak zuřivě bráníte svůj tým,který není čistý a místo řešení státních problémů musíte stále řešit své korupční kauzy??Měl by si každý sáhnout do svého svědomí nemyslíte?? Děkuji za odpověď
  Endru

  Děkuji za dotaz. Věřte mi, že kdybych byl svědkem korupčního jednání, rozhodně bych ho nekryl ani nehájil. Osobně se snažím, aby strana, jejímž jsem členem, se chovala vždy podle svého programu, to dokazují i mé kroky v ODS v minulosti. Je jednoduché někoho napadat a kritizovat, ale je těžké něco dokazovat a úroveň společnosti je věcí nás všech, nejen jedné skupiny.

 • Pane senátore, četla jsem, že byste jako prezident nepodlehl snahám vyměnit Korunu za Euro. Jednou ale Euro budeme muset přijmout, jelikož jsme se k tomu zavázali při vstupu. Není věčné odkládání pro ekonomiku nepříznivé? A navíc, já osobně jsem hodně mladá a mám dilema spořit-nespořit. A obávám se spořit i proto, že když teď začnu a za x let bude euro, mé úspory budou znehodnoceny. Nebo ne? Sice je teď EU v krizi a nemá dobré jméno, ale není třeba myslet i na budoucnost?
  tatanaZ

  Děkuji za dotaz, jsem rád, že mladí lidé se zajímají o svou budoucnost. Podmínky, za nichž jsme se zavázali přijmout euro se dramaticky změnily. Já proto prosazuji, aby o přijetí eura rozhodli občané této země v referendu. Fungující jednotná evropská měna totiž vyžaduje jednotný měnový prostor, jednu centrální banku a jednotnou fiskální unii. A to vše je potlačením suverenity národních států a hlavně je v rozporu se vstupními podmínkami do EU v roce 2004.
  Jsem přesvědčen, že dosud nepřišla doba, abychom se vzdali své suverenity. Jaké to je, jsme už totiž zažili.
  Ale spořit se nebojte. Naopak, je lepší spořit, než se zadlužovat.

 • Pane senátore, v souvislosti s 11. Zářím a tím, že byste chtěl být prezident, mohu se zeptat, jaký je Váš názor na islám? A jak vnímáte rozdíl mezi termíny islám a islamismus? Pro někoho jde o totožné pojmy, jiný v tom vidí rozdíl, co vy? Děkuji Jan Slánský

  Islám sám o sobě není hrozbou a svobodná demokratická společnost by měla být tolerantní. Hrozbou jsou militantní a extrémní odnože, které ovšem jsou hrozbou i pro samotný umírněný islám.

  Obecně „ismy“ nemám rád. A obecně je vnímám jako ideologizaci čehokoliv. Islám je náboženství, islamismus je snaha vytvořit z něj nástroj pro něčí zájmy a v extrémní odnoži ohrožuje společnost.

 • Pane senátotre, dobrý den, nechci se Vás nijak dotknout,ale prosím ,když se ucházíte o presidentský úřad,tak bych Vám položil dotaz.Jak se slučuje to,že president by měl být nadstranický ,což tedy vylučuje,že budete stranit Vám bližším stranám,tudíž zde ODS,která Vás nominuje,ale tím Vaším prohlášením,že pokud by vyhráli volby komunisté odstoupíte z úřadu je zcestné..Není to od Vás populismus a tím chci říci,nechcete se zalíbit lidem ve své straně??Já si myslím,že jinými slovy se dá říci,že tedy opovrhujete lidmi co volí komunisty a tím ji umožní se dostat do vedení státu.Není to náhodou k zamyšlení proč klesá důvěra v polistopadové nové strany včetně ODS??Nejste zrovna ve straně,která by uměla naslouchat jak se říká ulici a mnozí z vás zapomínají,že právě ta ulice jim dala důvěru a tudíž i president by měl ctít přání té ulice.Nebo snad chcete svým výrokem říci,že lidé,kteří nebudou na pravé straně a budou kdekoli na levé včetně komunistů jsou lůza nebo jak mi to vysvětlíte??Děkuji za odpověď

  Nepovažuji komunisty za demokratickou stranu. Nevzdali se násilí, nevzdali se své krvavé minulosti, její čelní představitelé se chodí klanět k hrobu masového vraha K. Gottwalda.

  Pokud komunistická strana má právo existovat, respektuji hlasy, které od voličů dostala. Ale jsem přesvědčen, že komunisté nejsou demokraté a tudíž jim moc v demokratickém státě nepřísluší.

  K nadstranickosti prezidenta. Prezident musí mít sílu dívat se na politické dění ve státě s nadhledem a odstupem. Tím neříkám, že by se měl vzdát svých hodnot. Naopak. Já jako předseda Senátu, kterým jsem byl šest let, jsem schopnost integrujícího pohledu prokázal, aniž jsem se vzdal svých hodnot. Těmi je především svoboda, osobní zodpovědnost, tržní hospodářství s co nejméně regulacemi, suverénní stát a národní hrdost.

 • Dobrý den, co říkáte na veto prezidenta k 2.pilíři důchodové reformy? A myslíte, že se PS podaří veto přehlasovat? A nepřijde vám, že svého práva veta užívá pan prezident stále častěji? Myslíte, že opravdu nesouhlasí s návrhy, nebo je v tom jiný úmysl?Děkuji
  eda rybák

  Pan prezident má z ústavy právo na veta jakéhokoliv zákona. Ale pokud pan prezident nechal projít zákon o druhém pilíři, je zvláštní zamítnout potom prováděcí zákon k této fázi důchodové reformy.

  Jak nové hlasování v Poslanecké sněmovně dopadne si netroufnu odhadnout, ale věřím, že všichni ti, kteří hlasovali pro, zůstanou konzistentní a opět budou hlasovat pro.

 • Dobrý den, jak jako jeden z prezidentských kandidátů vnímáte páteční útok na prezidenta, byť nešlo o skutečnou zbraň? Nemyslíte si, že vzhledem k napětí ve společnosti, kdy občané mají pocit, že jsou politikům lhostejní, a kdy je nevyslyší, může takových útoků přibývat? A nemyslíte si, že by bylo vhodné obnovit zákon na ochranu prezidenta republiky? Meciar
  filip meciar

  Nespokojenost voličů s politiky, o které mluvíte, se v demokratických systémech řeší pravidelnými volbami, které jsou jakýmsi vyjádřením zda a jak jsou občané s vedením země spokojeni.
  Takže zcela principiálně odmítám názor, že šlo o akt nespokojenosti. Byl to nezodpovědný čin, odporující našim hodnotám a měřítkům.
  Zákon na ochranu prezidenta republiky bych neobnovoval. Není totiž řešením.
  Víc bych se přimlouval za korektní politický dialog, za stálou a otevřenou diskusi ve společnosti o všech jejích problémech.

 • Dobrý den, jste pro změnu volebního systému do PS. Mohu se zeptat, jakým způsobem? Měnil byste například i jinou formu přepočtu hlasů? A neuvažujete o tom znovu zavést původní sčítací práh pro koalice? Vždyť takto se je vůbec nevyplatí uzavírat. Děkuji za odpověď

  Tím základním je přímá volba poslanců. Obvody by měly být zhruba po padesátitisících voličích. To je počet lidí, kteří na svého poslance uvidí a on uvidí na ně.

  V přímé volbě mohou logicky koalice vznikat až po výsledku voleb. Pokud ale vznikne koalice, která do přímé volby vyšle koaličního kandidáta, je to v pořádku.

  Připomínám, že jde o návrh v jeho ideové podobě. Jsem přesvědčen, že přímá volba poslanců by u nás demokracii posílila a posílila by vazba a kontrola mezi občanem a poslancem.

První  1  2  3 Další strana Poslední

Položit dotaz MUDr. Přemyslu Sobotkovi

Pole označená hvězdičkou je pro korektní odeslání Vašeho dotazu nutné vyplnit.

zavřít