Zprávy, články, názory, komentáře domů »

IX. sjezd Českého svazu Pomocných technických praporů - Vojenských táborů nucených prací

27.09.2016
fotogalerie | zpět na články

Kongresový sál, Dům armády Praha, 27. září 2016

Vážení přátelé,
dovolte mi, abych srdečně pozdravil všechny přítomné na IX. sjezdu Českého svazu Pomocných technických praporů - Vojenských táborů nucených prací.
Není to tak dávno, co jsem se s mnohými z vás setkal v Zaječově – Svaté Dobrotivé na tradičním již 24. setkání příslušníků pomocných technických praporů. Tam jsem jasně řekl, že tato setkání mají pro mne velkou cenu mementa, které by nás mělo burcovat před nebezpečím, kterému říkám bolševický zápal či bolševická mentalita. Tyto jevy však nejsou tak typické pro dělnickou třídu, jak si přáli Marx či Lenin, ale spíše pro levicové intelektuály, kteří ani tak netouží řešit sociální problémy, ale více je fascinuje likvidace osvědčených tradic a společenské praxe ve prospěch experimentů sociálního inženýrství a různých forem převýchovy lidí za každou cenu, což vy jste ve zvláště potupné podobě natvrdo zažili na vlastní kůži v dobách komunistické totality.
Trochu s hořkostí vzpomínám na cestu, kterou jsme prošli od euforie svobody ze dnů cinkání klíči v listopadu 1989 až po dnešek, kdy nyní žijeme v celoevropském kultu takzvané korektnosti, která neuznává nazývání věcí pravými jmény, slovo pravicový začíná být tak opět negativní nálepkou pro nepohodlné názory, zatímco slovo levicový je sametovou omluvou pro údajné idealisty a humanistické snílky, kteří nás však ke štěstí přivedou třeba i násilím. K tomu přidejme klasickou populistickou levici, která si na cestě k moci kupuje voliče jen utrácením a lacinými sliby. Ta pro změnu potřebuje podporu komunistické strany a tak se nelze divit, že stále častěji slyšíme hlasy o tom, že s komunisty musíme počítat, a v praxi to je vidět již v jejich zapojení do krajských vlád. Všude se chlubím, že jsem životní optimista, ale tento pohled na realitu kolem nás mi ten optimismus hodně narušuje.
Záleží na nás všech, zda se s touto situací a s těmito trendy ke své škodě a ke škodě našich dětí a vnoučat smíříme. Záleží i na vás „pétépácích“, zda místo zaslouženého odpočinku, který si právem zasloužíte, ještě budete ochotni zvednout svůj hlas a připomínat na základě svých životních zkušeností svým blízkým a svému okolí škodlivost všech těch falešných levicových hesel a experimentů.
Přeji zdar vašemu jednání a všem přítomným i vašim kamarádům pevné zdraví a hodně pohody.

Děkuji vám za pozornost…